Taśmy ogrodzeniowe z nadrukiem

  (0)

Nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby się z taśmą ogrodzeniową, znaną też często jako taśma odgradzająca. Najczęściej spotkać je można przy akcjach policji i straży pożarnej oraz przy różnego rodzaju budowach i remontach. Ale te charakterystyczne biało-czerwone lub żółto-czarne paskowane taśmy to nie jedyne taśmy ogrodzeniowe, jakie są używane.

Rodzaje taśm ogrodzeniowych i ich zastosowanie

Taśmy odgradzające mogą występować w bardzo różnych wersjach. Specjalne nadruki stosowane na taśmach pozwalają bez problemu zorientować się, co się właściwie dzieje i dlaczego teren został wydzielony.

Najczęściej spotykane są taśmy ostrzegawcze. Zwykle jest to taśma biało-czerwona. Jednak coraz częściej policja stosuje specjalne taśmy z napisem "POLICJA". Pojawiają się też podobne taśmy dla straży pożarnej. Taśmy ostrzegawcze stosują także firmy, które zabezpieczają teren budowy czy remontowany obiekt.

Taśmy ogrodzeniowe bardzo przydają się przy organizacji różnego rodzaju imprez. Jako taśmy eventowe mogą służyć klasyczne taśmy biało-czerwone, ale ostatnio najchętniej organizatorzy eventów stosują specjalne taśmy z indywidualnymi nadrukami.

Gdzie najczęściej stosowane są taśmy ogrodzeniowe

Taśmy ostrzegawcze to przede wszystkim domena służb oraz przedsiębiorstw budowlano-remontowych. Zastosowanie odpowiednich taśm jest w niektórych przypadkach wręcz wymagane przez stosowne przepisy prawne. Dlatego najczęściej taśmy są spotykane jako:

  •  sposób zabezpieczenia budów i remontów różnych obiektów

  • sposób oznaczenia i zabezpieczenia niebezpiecznych miejsc

  • sposób wydzielenia terenu na imprezach masowych

  • oznakowanie tras podczas rajdów, wyścigów czy innych imprez sportowych.

 

Stosowanie taśm ogrodzeniowych jest popularne nie tylko przez przepisy. Zabezpieczenie np. remontu chodnika dzięki taśmie jest proste. Można bez problemu wydzielić ciągi, którymi będą poruszać się piesi. Taśmy są wykonane zwykle z dobrej jakości folii, a wzory i nadruki są widoczne z daleka. Taśma jest lekka i bardzo łatwa do założenia. Nie są potrzebne specjalne, skomplikowane konstrukcje. W zależności od terenu można wykorzystać istniejące już elementy (np. drzewa) lub skorzystać z lekkich stojaków czy prętów wbitych w ziemię.

Po zakończeniu działań bardzo łatwo taśmę sprzątnąć i zutylizować.

Taśmy z nadrukami a reklama

Wprawdzie główną domeną taśm odgrodzeniowych jest ostrzeganie, ale coraz częściej są one wykorzystywane też jako miejsce reklamy. Kolorowa, z daleka widoczna taśma przyciąga wzrok, więc umieszczone na niej firmowe logi, nazwa firmy czy jej adres internetowy będzie świetną reklamą. Ogrodzony taką taśmą plac budowy, która jest prowadzona wzorowo, zachęci innych do skorzystania z usług tej firmy, zwłaszcza, że nazwę mają podaną.

Taśma może być też wykorzystana do promocji imprezy, zwłaszcza cyklicznej. Wydzielanie tras rajdu czy wyścigu taśmą z nadrukiem nazwy imprezy pozwoli się od razu zorientować osobie, która przypadkowo się znalazła przy trasie tego wydarzenia, co się dzieje. Może to ją zachęcić do brania udziału w takiej imprezie.

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!