Taśmy pakowe

  (0)

Taśma pakowa

ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim można z niej korzystać w różnego rodzaju zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. Służą one do skutecznego pakowania towarów do wysyłki klientów. Na taśmach pakowych można zawrzeć indywidualnie dobrany nadruk informujący odbiorcę np. co znajduje się w opakowaniu, czy też kiedy wyprodukowano dany towar. Na taśmie znajdować może się też logo firmowe, aby firma była lepiej rozpoznawana na rynku. Kolory taśm pakowych są bardzo zróżnicowane, mogą być one żółte, białe, ale dostępne są w wielu kolorach, dlatego dobór zależy od indywidualnych potrzeb zamawiających.

Rodzaje klejów

Taśmy pakowe dostępne są w kilku podstawowych wariantach. Przede wszystkim zdecydować można się na taśmy na kleju akrylowym, które przeznaczone są do pakowania małych pakunków o niewielkich gabarytach. Z kolei taśmy na kleju kauczukowym mają niesamowitą siłę klejenia. Z racji tego wykorzystuje się je w zakładach do pakowania dużych pakunków, tak aby były one podczas transportu w pełni zabezpieczone. Dodatkowo takie taśmy są odporne na negatywne warunki atmosferyczne i niskie temperatury. Dużą popularnością cieszą się też taśmy na kleju solventowym. Są to najwyższej klasy taśmy, które odporne są praktycznie na wszystkie czynniki zewnętrzne, a więc np. na wysoką temperaturę i wilgoć. Z racji tego są one najczęściej wykorzystywane, ale są też najdroższe.

Wymiary taśm pakowych

Obecnie zdecydować można się na bardzo zróżnicowane wymiary taśm pakowych, dobrać można różną szerokość oraz długość taśmy, w zależności od wykonywanych prac w zakładzie i pakunków, które trzeba taką taśmą obkleić. Im większe pakunki, tym szersza oraz dłuższa taśma pakowa będzie potrzebna. Warto zdecydować się na taśmy uniwersalne. Do wyboru na polskim rynku są też taśmy papierowe oraz ozdobne, umożliwiające pakowanie w estetycznie wyglądających opakowaniach. Szeroki wybór taśm pakowych sprawia, że każda firma może znaleźć optymalne dla rozwiązań stosowanych we własnym przedsiębiorstwie.

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!