Etykiety adresowe samoprzylepne

  (0)

ETYKIETY ADRESOWE

Są powszechnie stosowane w firmach, na uniwersytetach czy w urzędach. Nakleja się je na listy, koperty, paczki i przesyłki. To doskonała alternatywa dla ręcznego wpisywania danych do wysyłki czy danych adresata. Mogą mieć różne rozmiary i wzory. Często można je drukować samodzielnie w domu. Można umieścić na nich logo firmy, wszelkie dane, znaki i symbole. Etykiety adresowe łatwo się nakleja samodzielnie lub przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia.

Zastosowanie etykiet na arkuszu

Etykiety te, tzw. nalepki są stosowane praktycznie wszędzie. Używa się ich tam gdzie wymagane są małe ilości etykiet. Efektem tego jest używanie ich w szkołach, biurach czy w domu. Bardzo często spotykaną formą są właśnie etykiety adresowe.

Ale dlaczego są tak popularne?

Odpowiedź jest prosta - są łatwe w użyciu. Nie ma problemu z ich transportem, praktycznie każdy może je wydrukować w domu. Klient sam może odkleić naklejki i przykleić w pożądane przez siebie miejsce w bardzo łatwy sposób.

Idealną możliwością jest zamawianie etykiet blanko, czyli czystych etykiet, które klient w domu zadrukowuje jak chce. Może sam wymyślić tekst i wzór jaki tam powstanie. Jeśli woli gotowy produkt, dostawca zawsze może umieścić na etykiecie logo firmy, nazwę, zadrukować jej część lub całość. Możliwości jest naprawdę dużo.

Formaty i formy :

- etykieta nie musi być typowo prostokątna, firmy oferują szeroką gamę wzorów do wyboru, to co sobie wymyśli klient na pewno będzie zrealizowane

- nie ma również ograniczeń co do form naklejek, na formacie a4 można umieścić wiele różnych kształtów.

Etykiety na rolce

Etykiety na rolkach można naklejać ręcznym aplikatorem lub automatycznym systemem aplikacji etykiet, który jest zaopatrzony w obrotowy układ dozujący i umożliwia aplikację w bardzo szybkim czasie. Etykiety na rolce  wykorzystuje gdy potrzebna jest  większa ilość etykiet.

Druk cyfrowy lub konwencjonalny

Druk konwencjonalny opłaca się w przypadku dużego, niezmienionego nakładu i bez zmiany personalizacji. Po wydrukowaniu wykraje się je za pomocą wykrojnika laserowego. W obydwu metodach jakość druku jest doskonała.

Na czym się drukuje etykiety?

- Papierowe etykiety - to najtańsza ich wersja, nie są one jednak bardzo trwałe.

- Metalizowane etykiety papierowe - posiadają warstwę drobno laminowanej folii aluminiowej, która  nakładana jest na powierzchnię papieru. Folia ta błyszczy się na srebrny lub złoty kolor. Etykiety z papieru metalizowanego, dzięki warstwie aluminium, mają bardzo dobrą  barierę dla tłuszczów, olejów i płynów.

- Fluorescencyjne etykiety papierowe - takie etykiety mają cechę sygnalizacyjną i są najczęściej używane jako metki.

- Zadrukowane etykiety z papieru termicznego - są najczęściej stosowane do etykiet na roli i używane w sklepach. Jest to po prostu paragon, gdzie wszystkie dane jak cena, czy rodzaj produktu nie są znane do ostatniego momentu.

- Zadrukowane etykiety foliowe - są coraz częściej wykonywane z folii PE, PP lub PVC, w porównaniu do etykiet papierowych można ją stosować na zewnątrz. Zadrukowane etykiety foliowe są niezwykle wytrzymałe i mają doskonałą odporność na działanie  takich czynników jak wilgoć, kwasy, chemikalia, promieniowanie UV lub tłuste substancje. Etykiety wykonane z folii z tworzywa sztucznego mogą być transparentne - przezroczyste naklejki.

- Materiał nośny - materiał ten to materiał na którym etykieta pozostaje do momentu oderwania i przyklejenia. Jest wykonany z cienkiego pergaminowo-satynowego papieru lub też specjalnego materiału foliowego przeznaczonego do zastosowania dla specjalnych maszyn etykietujących w bardzo szybkim tempie. Ponieważ na materiał podłoża bardzo często jest umieszczana kleista strona etykiety, pomiędzy etykietę, a podłoże jest jeszcze umieszczana dodatkowa warstwa sylikonu, co ułatwia oderwanie etykiety od podłoża. Materiał nośny po aplikacji etykiet nie jest już potrzebny.

 

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!